YORKSHIRE DISTRICT & FESTIVAL CRICKET [DEVELOPING]

DIARY OF EVENTS 2018

2018

    BRADFORD-CALDERDALE

NORTH YORKSHIRE
u 9 District Trials       Ryedale Sch
u10 District Trials 15th April 10:00-12:00am Burley-in-W CC Saturday 24th March  12:00 Pindar LC Scarborough
u11 District Trials 8th April 2:00-4:00pm Park Avenue Saturday 24th March  2:30pm Pindar LC Scarborough
u12 District Trials 7th April 2:00-4:00pm Cricket Asylum Thursday March 22   3:30-5:30pm Bedale HS
u13 District Trials 15th April 12:00-2:00pm Park Avenue Tuesday March 20    3:30-5:30pm Bedale HS
u14 District Trials 15th April 2:00-4:00pm Park Avenue Thursday March 15   3:30-5:30pm  Bedale HS
u15 District Trials 8th April 11:00-1:00pm Park Avenue Monday March 12     3:30-5:30pm Bedale HS
  date start age-group opponents venue opponents

venue

Sunday April 29 11:00am  u10 A vs Leeds   A vs East Yorks  
Sunday April 29 11:00am u12 A vs South Yorks   A vs Kirklees  
Sunday April 29 11:00am  u13 H vs Leeds   H vs East Yorks  
Sunday April 29 11:00am  u14 H vs North Yorks      
Sunday April 29 11:00am u15 H vs North Yorks   A vs Brad-Calderdale  
Sunday May 6 11:00am  u10 H vs Kirklees Ilkley CC H vs South Yorks  
Sunday May 6 11:00am  u11 A vs Kirklees   A vs East Yorks  
Sunday May 6 11:00am u12 H vs Kirklees      
Sunday May 6 11:00am  u13 H vs North Yorks   A vs Brad-Calderdale  
Sunday May 6 11:00am u14 H vs South Yorks   H vs Kirklees  
Sunday May 6 11:00am u15 A vs Kirklees   A vs South Yorks  
Monday May 7 11:00am u10 H vs North Yorks Burley-in-W CC A vs Brad-Calderdale  
Monday May 7 11:00am  u11 H vs East Yorks   H vs Leeds  
Monday May 7 11:00am u12 H vs Leeds   H vs South Yorks  
Monday May 7 11:00am  u13 A vs East Yorks   A vs Leeds  
Monday May 7 11:00am u15 A vs East Yorks   H vs Kirklees  
Wednesday May 9 11:00am u14 A vs Cleveland      
Sunday May 13 11:00am u10 A vs South Yorks   H vs Leeds  
Sunday May 13 11:00am u14 A Team trial   A Team trial  
Sunday May 13 11:00am u15 A Team trial   A Team trial  
Friday May 18 11:00am u12     H vs Cleveland  
Sunday May 20 11:00am  u10 A vs East Yorks   A vs Kirklees  
Sunday May 20 11:00am u11 A vs South Yorks   A vs Kirklees  
Sunday May 20 11:00am u12 A vs East Yorks   H vs Leeds  
Sunday May 20 11:00am u13 H vs South Yorks   H vs Kirklees  
Sunday May 20 11:00am u14 H vs East Yorks   A vs Leeds  
Sunday May 20 11:00am u15 A vs Leeds   H vs East Yorks  
Sunday May 20 11:00am u15 B Team trial   B Team trial  
Monday April 21 11:00am  u11     H vs Cleveland  
Tuesday May 22 11:00am u13 A vs Cleveland      
Sunday May 27 11:00am  u10 Final Trial   Final Trial  
Sunday May 27 11:00am u11 H vs Leeds   H vs South Yorks  
Sunday May 27 11:00am u12 Final Trial   Final Trial  
Sunday May 27 11:00am u13 A vs Leeds   H vs South Yorks  
Sunday May 27 11:00am u14 A vs Leeds   A South Yorks  
Sunday May 27 11:00am u15 H vs South Yorks   H vs Leeds  
Tuesday May 29 11:00am  u14     H vs Cleveland  
Wednesday May 30 11:00am u13     A vs Cleveland  
Thursday May 31 11:00am u12 H vs Cleveland      
Sunday June 3 10:00am u9 YJCF - UAJCA, Nidderdale & Huddersfield At Airedale CC    BD20 5JN
Sunday June 3 11:00am  u11 H vs North Yorks   A vs Brad-Calderdale  
Sunday June 3 11:00am u12 A vs North Yorks   H vs Brad-Calderdale  
Sunday June 3 11:00am u12 A Team Trial   A Team Trial  
Sunday June 3 11:00am u13 A Team Trial   A Team Trial  
Sunday June 7 11:00am  u11 A vs Cleveland      
Sunday June 10 11:00am u9 A vs North Yorks   H vs Brad-Calderdale  
Sunday June 10 1:30pm u10 [K3 Cup] vs Heavy Woollen At Skipton CC      BD23 2AZ
Sunday June 10 11:00am u11 A Team Trial   A Team Trial  
Sunday June 17 11:00am u9 H vs Leeds   A vs East Yorks  
Sunday June 24 11:00am u9 H vs East Yorks   A vs Kirklees  
Sunday June 24 11:00am u17 UAJCA vs Halifax [JOE LUMB CUP]   At Bingley Congs CC   BD16 1LX    
Sunday July 1 1:00pm u11 UAJCA vs York [YJCF] At U Wharfedale CC   BD23 5NE
Sunday July 8 11:00am u9 A vs Kirklees   H vs South Yorks
Sunday July 8 1:00pm u11 Pontefract vs UAJCA [YJCF] At Ackworth CC WF7 7LE
Sunday July 8 11:00am u17 Nidderdale vs UAJCA [JOE LUMB CUP]   At Knaresborough CC   HG5 8EP
Sunday July 15 11:00am u9 A vs South Yorks     H vs Leeds  
Sunday July 15 2:00pm u10 [K3 Cup/Plate semi-final]      
Sunday July 15 1:00pm u11 Bradford vs UAJCA [YJCF]   At Baildon CC BD17 6RS
Sunday July 15 11:00am u13 A vs Leeds & Kirklees   H vs South Yorks & East Yorks
Sunday July 15 1:00pm u17 UAJCA vs Hambleton [JOE LUMB CUP]   At Sutton-in-Craven CC BD20 7AJ
Sunday July 22 11:00am u9        
Sunday July 22 11:00am u13 UAJCA vs Aire-Wharfe [YJCF]   At Cononley CC BD20 8LE
Sunday July 22 1:00pm u11 Semi-Final    
Sunday July 29 11:00am u9        
Sunday July 29 11:00am u10 District Select      
Sunday July 29 1:00pm u11 Final    
Sunday July 29 11:00am u13 UAJCA vs Heavy Woollen [YJCF]   At Skipton CC        BD23 2AZ
Sunday July 19 11:00am u17 Halifax vs UAJCA [JOE LUMB CUP]   At Blackley CC     HX5 0TE 
Monday July 30 11:00am u13 Scarborough vs UAJCA [YJCF]   At Harome CC YO62 5JF
Tuesday July 31 11:00am u12

H vs Kirklees

     
Wednesday Aug 1 11:00am u13 Hambleton vs UAJCA {YJCF]   At Northallerton Town CC DL7 8SN
Thursday Aug 2 11:00am u13 Semi-Final    
Friday Aug 3 11:00am u13 Final   At Cleckheaton CC  
Sunday August 5 11:00am u9        
Sunday August 5 11:00am u10        
Sunday August 5 11:00am u11        
Sunday August 5 11:00am u12      
Sunday August 5 11:00am u14     A vs East Yorks & South Yorks  
Monday August 6 11:00am u15 UAJCA vs Sheffield [YJCF] At Crossflatts CC                BD16 2ER
Tuesday August 7 11:00am u12     H vs South Yorks  
Tuesday August 7 11:00am u15 Nidderdale vs UAJCA [YJCF] At Beckwithshaw CC HG3 1QL
Wednesday August 8 11:00am u15 UAJCA vs Wetherby [YJCF]   At Earby CC                         BB18 6NN
Thursday August 9 11:00am u15 Semi-Final    
Friday August 10 11:30am u15 Final    
Sunday August 12 11:00am u10        
Sunday August 12 11:00am u11

 

     
Sunday August 12 11:00am u12 A vs Leeds A vs East Yorks  
Sunday August 12 11:00am u15 A vs Leeds & Kirklees   A vs South Yorks & East Yorks
Sunday August 19 11:00am u10        
Sunday August 19 11:00am u11      
Sunday August 19 11:00am u12 Final Trial   Final Trial  
Sunday August 19 11:00am u13        
Sunday August 26 11:00am u10        
Sunday August 26 11:00am u11      
Sunday August 26 11:00am u12 Final Trial   Final Trial  
Sunday August 26 11:00am u15        
Sunday September 2 11:00am

u10

       

 This site was last updated 06-08-2018