UPPER AIREDALE JUNIOR CRICKET ASSOCIATION - CHAMPIONSHIP WINNERS

 

  Under-18s [17s to 2019]

Under-15s

Under-13s Under-11s Under-9s
    Roll of Honour Roll of Honour Roll of Honour Roll of Honour Roll of Honour
Year  

 

Champions Champions Champions Champions Champions
2021  

 

         
2020  

No Championships awarded due to Covid-19 Pandemic

2019  

 

Steeton Gt Horton Church Oakworth Gt Horton Church Oakworth
2018  

 

Skipton Oakworth Earby Embsay Earby
2017  

 

Skipton Skipton Steeton Cullingworth Gt Horton Church
2016  

 

Skipton Steeton Oakworth Earby Skipton
2015  

 

Wilsden Steeton Skipton Gt Horton Church Gt Horton Church
2014  

 

Gargrave Wilsden Steeton Oakworth & Bradley Gt Horton Church
2013  

 

Wharfedale Oxenhope Cullingworth Skipton Gt Horton Church
2012  

 

Denholme Oakworth Embsay & Oxenhope Skipton Oakworth
2011  

 

Skipton Wharfedale Oxenhope Wharfedale Skipton
2010  

 

Embsay Oakworth Oakworth Oxenhope Steeton
2009  

 

Sutton Skipton Earby Oxenhope Silsden
2008  

 

Steeton Embsay Oakworth Oxenhope Silsden
2007  

 

Steeton Steeton Skipton Earby Oxenhope
2006  

 

Oxenhope Wharfedale Skipton Oakworth Silsden
2005  

 

Oxenhope

Oxenhope Settle Oxenhope  
2004  

 

Steeton

Oxenhope

Earby Earby  
2003  

 

LongLee/Wharfedale Settle & Oxenhope Oakworth Oakworth  
2002  

 

Steeton Oxenhope Cononley Oakworth  
2001  

 

Silsden & Haworth Wharfedale/Steeton Wharfedale    
2000  

 

Haworth Settle      
1999  

 

Bradley Steeton      
1998  

 

Oakworth Haworth      
1997  

 

Thornton Skipton Haworth    
1996  

 

Steeton Thornton      
1995  

 

Steeton Colne      
1994  

 

Glusburn Steeton      
1993  

 

Colne Colne      
1992  

 

Oakworth Steeton      
1991  

 

Glusburn Steeton      
1990  

 

Steeton Skipton CI      
1989  

 

Keighley Tech Carleton Steeton    
1988  

 

Embsay Glusburn Carleton    
1987  

 

Embsay Steeton      
1986  

 

Colne Sutton      
1985  

 

Silsden Skipton CI      
1984  

 

Addingham Skipton CI      
1983  

 

Barnoldswick

Steeton

     
1982  

 

Embsay

Sutton

     
1981  

 

Embsay Sutton      
1980  

 

Barnoldswick Silsden      
1979  

 

Colne Embsay      
1978  

 

Colne Glusburn      
1977  

 

Colne Glusburn      
1976  

 

Earby Glusburn      
1975  

 

Earby Cowling      
1974  

 

Settle Silsden      
1973  

 

Glusburn Barnoldswick      
1972  

 

Earby Silsden      
1971  

 

Earby Bradley      
1970  

 

Silsden Earby      
1969  

 

Embsay Addingham      
1968  

 

Glusburn Thornton      
1967  

 

Thornton Glusburn      
1966  

 

Silsden        
1965  

 

Steeton        
1964  

 

Steeton        
1963  

 

Steeton        
1962  

 

Steeton        
1961  

 

Sutton        
1960  

 

Sutton        
1959  

 

Silsden        
1958  

 

Sutton        
1957  

 

Skipton LMS        
1956  

 

Sutton        
1955  

 

Silsden        
1954  

 

Sutton