BROOK TAVERNER LEAGUE for UNDER-13s

MAINLY SUNDAYS

dates shown in Grey are deadline dates

UNDER 13s SINGLE DIVISION PLAY EACH OTHER ONCE [11 FIXTURES]
Date Home   Away     Date Home   Away  
29/04/2018 Steeton

55-4

Gt Horton Church

51-6

  10/06/2018 UAJCA vs Nidderdale u12 at Ingrow CC
Cononley

conceded

Skipton B

awarded

  10/06/2018 Wharfedale

138-0

Skipton B

80-4

Skipton

55-2

Settle

54-7

  Embsay

52-3

Cononley

50-6

Earby

awarded

Embsay

conceded

  Earby

73-4

Settle

72 all out

01/05/2018

Oakworth

119-2

Oxenhope

46-2

  15/06/2018 Skipton

75-4

Wharfedale

71-2

04/05/2018 Gt Horton Church 95-6 Earby 97-1   Oxenhope

65-1

Earby

68-1

Oxenhope 95-6 Sutton 58-6   17/06/2018 UAJCA FESTIVAL Skipton CC 09:30-16:30

11/05/2018

Skipton B

31 all out

Skipton

114-1

  18/06/2018 CUP SEMI-FINAL
13/05/2018 Sutton

44-7

Settle

122-3

  19/06/2018 Oakworth 85-1 Wharfedale 83-9
Skipton B

50-8

Oakworth

54-1

  22/06/2018 Gt Horton Church

120-6

Settle

32 all out

Cononley

10-6

Oxenhope

126-3

  Earby

75-3

Wharfedale

74-8

Steeton

110-4

Earby

91-4

  Oxenhope

51-3

Skipton

54-1

Wharfedale

96-9

Gt Horton Church

97-7

  Skipton B

77-9

Sutton

100-4

14/05/2018

CUP ROUND 1   24/06/2018 Nidderdale vs UAJCA u12 at Birstwith CC

15/05/2018

Oakworth

127-3

Steeton

125-5

  24/06/2018 Steeton 146-3 Skipton 75-8
18/05/2018 Gt Horton Church

122-3

Skipton

90-7

  Cononley 48-6 Gt Horton Church 162-4
Skipton B 98-4 Oxenhope 97-5   Wharfedale 122-3 Sutton 61-8
20/05/2018 Earby

134-4

Skipton B

71-9

 

26/06/2018

Oakworth

176-6

Embsay

85-7

Embsay conceded Steeton awarded   27/06/2018 Settle

48 all out

Skipton B

50-5

Settle

61-0

Oxenhope

59-5

  01/07/2018 CUP FINAL at SKIPTON CC at 12:00noon
Sutton

42 all out

Cononley

43-8

  01/07/2018 Embsay

79-5

Skipton B

105-0

23/05/2018

Settle

124-2

Cononley

35-8

  Skipton 69-6 Earby 71-0
25/05/2018 Gt Horton Church

76-2

Sutton

75-8

  Steeton 151-3 Cononley 59 all out
27/05/2018 Skipton

awarded

Cononley

conceded

  03/07/2018 Oakworth

137-6

Settle

63-9

Sutton

65-1

Embsay

64-6

  06/07/2018 Oxenhope 64-2 Embsay 60-4
Steeton

111-6

Oxenhope 91-7   08/07/2018 UAJCA vs CUMBRIA u12 at Oakworth CC
Wharfedale

131-3

Settle

85-8

  08/07/2018 Settle 59 all out Steeton 63-0
Earby

awarded

Oakworth

conceded

  Sutton 34-7 Earby 37-0
30/05/2018 Sutton

76 all out

Oakworth

79-1

  Cononley 19 all out Oakworth 197-0
31/05/2018 Wharfedale

106-8

Steeton

113-6

  10/07/2018 Skipton awarded Embsay conceded
01/06/2018 Gt Horton Church

25-0

Oxenhope

23 all out

  13/07/2018 Gt Horton Church 123-5 Oakworth 36-4 rsp
03/06/2018 CUMBRIA vs UAJCA u12 at Netherfield CC   15/07/2018 Skipton 128-2 Sutton 72-6
03/06/2018 Sutton

44-9

Steeton

48-1

  Embsay NR Gt Horton Church NR
Embsay conceded Wharfedale awarded   Wharfedale 169-4 Cononley 38-6
Cononley 37-8 Earby 161-0   22/07/2018 Settle awarded Embsay conceded
04/06/2018 CUP ROUND 2   22/07/2018 UAJCA v Aire Wharfe u13 at Cononley CC [YJCF]
05/06/2018 Oakworth

70-3

Skipton

69-6

  29/07/2018 UAJCA vs Heavy Woollen at Skipton CC [YJCF]
06/06/2018 Skipton B

78-6

Steeton

165-5

  30/07/2018 Scarborough vs UAJCA at Harome CC [YJCF]
08/06/2018 Skipton B

85-4

Gt Horton Church

158-3

  01/08/2018 Hambleton vs UAJCA at Northallerton Town CC [YJCF]
Oxenhope

73-7

Wharfedale

74-1

  02/08/2018 YJCF Semi-Final
           

 03/08/2018 

YJCF Final